Ubezpieczenie towaru w transporcie

Jeśli zawodowo zajmujesz się przewozem dóbr, bądź prowadzony przez Ciebie biznes opiera się na towarach dostarczanych drogą lądową, morską, czy powietrzną, warto pamiętać o ubezpieczeniu towarów w transporcie. To stosunkowo szeroka kategoria produktów ubezpieczeniowych, na które składają się zarówno polisy chroniące interes przewoźnika, jaki i te, których celem jest zabezpieczenie właściciela przewożonych ładunków. Jeśli masz wątpliwości, które rozwiązanie pasuje do Twoich potrzeb oraz charakteru działalności, jaką prowadzisz, zadzwoń do nas już dziś i porozmawiaj z doradcą, który wskaże Ci najlepsze ubezpieczenie towarów w transporcie.

Ubezpieczenie cargo czy OC przewoźnika?

Ubezpieczenie cargo i OC przewoźnika tylko pozornie są do siebie podobne. Zadaniem pierwszego jest chronić przewożony towar niemal bez względu na okoliczności, w jakich doszło do jego zniszczenia lub utraty. Jeśli więc dobra ulegną zniszczeniu w wyniku pożaru, zalania, wybuchy, czy wichury, towarzystwo wypłaci odszkodowanie. Również, jeśli do zdarzenia dojdzie w wyniku wypadku środka transportu, kradzieży z włamaniem oraz rozboju, ubezpieczyciel wesprze Cię w trudnej sytuacji. Co ważne, towar podlega ochronie również podczas ładunku i załadunku, zatem zakres polisy może być naprawdę szeroki i dający poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa.
Jeśli natomiast chodzi o polisę od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika, dobra są chronione jedynie na wypadek zdarzeń, do jakich doszło w wyniku błędu samego świadczącego usługę przewozu. Krótko więc mówiąc, jeśli jesteś przewoźnikiem lub organizatorem transportu, polisa OC powinna dać Ci wystarczające zabezpieczenie. Jeśli zaś łańcuchy dostaw stanowią istotną część Twojego biznesu, sam jednak nie trudnisz się transportem, należy pomyśleć o ubezpieczeniu cargo.