Poszkodowani w wypadku kierowcy bardzo często patrzą z niepokojem na wycenę jaką otrzymali od firmy ubezpieczeniowej za wyrządzoną szkodę. Niestety skala tego procederu wskazuje na celowe działanie firm ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciel liczy, że klient nie będzie świadomy, że wypłacona kwota jest niewystarczająca.

Jak się przed tym bronić

Często nie zdajemy sobie sprawę, że w walce z ubezpieczycielem wcale nie jesteśmy na straconej pozycji. Jeśli otrzymana wycena wydaję nam się zbyt niska, nie powinniśmy składać broni. Pierwszym krokiem jest wystosowanie odpowiedniego wniosku odwołania od odszkodowania OC. Pozwala to na zwiększenie sumy, którą oszacował ubezpieczyciel.

Wielu klientów nie wie, że możemy walczyć o wyższą wypłatę z odszkodowania nawet jeżeli dostaliśmy już pieniądze. Przecież koszty naprawy poznajemy dopiero po wizycie mechanika, dlatego często są one wyższe niż otrzymana suma. Jeśli kwota, którą otrzymaliśmy nie pokrywa realnych rachunków za naprawę, możemy złożyć odwołanie od wypłaty odszkodowania Oc. Niestety ubezpieczyciele są bardzo opieszali w rozpatrywaniu tego typu dokumentów.

Dlatego, gdy wykorzystamy już polubowne środki bez jakichkolwiek efektów, możemy zdecydować się na sądowną drogę postępowania cywilnego albo skorzystać z usług specjalistów zajmujących się tego typu sprawami, takich jak Viabaza. Dołożymy wszelkich starań aby zaniżone odszkodowanie zostało powiększone, tak aby jego wysokość odzwierciedlała rzeczywiście poniesioną szkodę.

Skorzystaj z usługi: Viabaza – zaniżone odszkodowanie.