Często wydaje nam się, że ubezpieczenie na życie ma za zadanie wyłącznie wypłatę świadczeń bliskim na wypadek naszej śmierci. Jest to zbytnie uproszczenie, ponieważ polisy mogą mieć znacznie szerszy zakres. Z wielu ich zabezpieczeń możemy skorzystać jeszcze w trakcie naszego życia.

Co można zawrzeć w polisie na życie, oprócz zabezpieczenia śmierci? Okazuje się, że możemy zagwarantować sobie bardzo szeroką ochronę na wypadek:

  • problemów zdrowotnych,
  • wypadków komunikacyjnych,
  • narodzin dziecka,
  • śmierci członka rodziny,
  • czy utraty zdolności do pracy.

Oczywiście, im większy będzie zakres ubezpieczenia na życie, tym wyższą zapłacimy składkę. Zazwyczaj polisa na życie składa się z oferty podstawowej oraz tak zwanego rozszerzenia. W ofercie rozszerzonej mamy szeroki katalog zabezpieczeń, dlatego bez trudu znajdziemy opcję, która będzie dla nas optymalna.

Jak wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie na życie?

Polski rynek ubezpieczeń na życie jest bardzo szeroki, dlatego znajdziemy na nim mnóstwo ofert. Co więcej, ubezpieczenia oferują już nie tylko zakłady ubezpieczeniowe, ale także banki, a nawet operatorzy sieci komórkowych.

Duża konkurencja sprawia, że możemy trafić na naprawdę atrakcyjne oferty, a z naszą polisą mogą wiązać się, oprócz świadczeń standardowych, także dodatkowe formy wsparcia. Przykładem takich dodatkowych usług są m.in.: konsultacje lekarskie, transport medyczny, pomoc w opiece nad dziećmi.

Zanim wybierzemy odpowiednią ofertę, musimy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. W każdej umowie znajduje się nie tylko informacja o zakresie polisy, wysokości składek i świadczeń, znajdziemy tam także listę wyłączeń, które uprawniają ubezpieczyciela do nie wypłacenia świadczeń. Musimy się z nią bardzo dokładnie zapoznać, żeby uniknąć sytuacji, w której nie uzyskamy oczekiwanej pomocy.