Na to pytanie jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź ? TAK, WARTO. Dlaczego? Bo polisa to stosunkowo niewielki koszt, a nie każdego stać na wybudowanie drugiego domu z oszczędności. Może teraz pożar, powódź albo trąba powietrzna, nie wydają Ci się realnym zagrożeniem, ale pomyśl czy chcesz zostać bez dachu nad głową, jeśli okaże się, że nie miałeś racji. Czy lepiej być skazanym na pomoc rodziny i znajomych, czy pomyśleć o ubezpieczeniu?

Ile ja za to zapłacę?

Koszt ubezpieczenie domu nie musi być duży. Jeżeli rozejrzymy się za dobrą polisą, możemy zapłacić jedynie kilkaset złotych rocznie. W porównaniu z wartością budynku, te koszty są bardzo niskie. Dodatkowo, zyskujesz poczucie bezpieczeństwa, jakie daje świadomość, że w razie nieszczęśliwych wydarzeń nie zostaniesz sam bez pieniędzy na odbudowę domu.

Oczywiście, to ty decydujesz, jaki będzie zakres ubezpieczenia. Najczęściej składa się ono z dwóch części: ubezpieczamy mury, czyli ściany, sufit, podłogę, które mogą zostać zniszczone przez zjawiska naturalne, takie jak pożar, powódź, zalanie, czy huragan.  Drugą częścią jest ubezpieczenie ruchomości, czyli wszystkiego, co znajduje się wewnątrz. Jeśli jesteś przezorny, możesz też ubezpieczyć się na wypadek kradzieży.

Jak ubezpieczyć dom?

Ubezpieczenie domu jest bardzo proste i w zasadzie możesz załatwić wszystkie formalności nie wychodząc z domu. Pamiętaj jednak, szeroko reklamowane oferty rzadko należą do tych najkorzystniejszych. Dlatego, w Twoim interesie, radzimy Ci przestudiować kilka ofert ubezpieczenia, zanim wybierzesz tę najlepszą. Jeżeli nie posiadasz fachowej wiedzy o ubezpieczeniach albo nie masz czasu na porównywanie ofert, najlepiej zrobisz korzystając z usług brokera ubezpieczeniowego.

Jeżeli wybierzesz usługi naszej multiagencji ubezpieczeniowej, specjaliści z PHU Baza przeszukają dla Ciebie wszystkie oferty dostępne na rynku i wybiorą tę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza.