Tanie ubezpieczenie OC AC NW jest aktualnie mocno wykorzystywanym sloganem w wielu Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Promowane są ubezpieczenia za pośrednictwem internetu oraz ubezpeiczenia typu direct. Przyjrzyjmy się zatem zaletom i wadom ubezpieczenia w agencji ubezpieczeniowej oraz rozwiązaniom direct.
Cena: ubezpeiczenia typu direct są reklamowane jako ubezpieczenia bardzo tanie. Często sa to tanie produkty, jednak warto porównać je ze standardową ofertą w multiagencji gdzie mamy możliwość szybkiego sprawdzenia ceny produktów dla takiego samego zakresu ubezpieczenia. Odradzam portale do porównywania cen w internecie. Są rzadko aktualizowane, często podają cene nie uwględniając tego samego poziomu ochrony oraz podają zdawkowe informacje na temat warunków ubezpieczenia. W przypadku różnicy w cenie ubezpieczeń zawsze należy dokładnie sprawdzić warunki na jakich dana polisa ma być zawarta i czy rzeczywiście różnica w cenie wynika tylko i wyłącznie ze zróżnicowania stawek Towarzystw Ubezpieczeniowych. Często jednak różnica wynika z odmiennych warunków ubezpieczenia co najczęściej dostrzegane jest przez klienta dopiero w momencie powstania szkody.
Czas: Można by powiedzieć że ubezpieczenia typu direct oszczędzi nam sporo czasu, jednak pamiętajmy żeby przestudiować bardzo dokładnie ogólne warunki ubezpieczenia, które muszą przewidzieć wszystkie możliwe ryzyka i napisane są skomplikowanym branżowym językiem. W tej sytuacji jeżeli nie orientujemy się perfekcyjnie w ofercie rynkowej i nie chcemy stracić godzin na studiowaniu kolejnych rozdziałów warunków ubezpieczeniowych polecam kontakt z doradcą ubezpieczeniowym, który szybko dokona porównania ofert i zwróci uwaęe na najistotniejsze dla klienta różnice pomiędzy produktami.