Nie każdy wie, że meble biurowe, tak samo jak samochody, sprzęt komputerowy czy maszyny, mogą być przedmiotem leasingu. Wyjaśniamy, czym jest leasing mebli i kto z niego najczęściej korzysta.

Meble na start

Inwestycja w dobre meble biurowe buduje wizerunek firmy i zapewnia optymalne warunki dla pracowników. Co więcej, nowe meble to również lepsze zagospodarowanie przestrzeni biura i poprawa jego ergonomii. Dlatego, nawet jeśli Twoja firma ma ograniczone środki, nie opłaci Ci się kupować używanych, zniszczonych mebli. Lepiej od razu zdobyć dobre meble biurowe. A co jeśli brakuje gotówki, a banki patrzą na nas niechętnym okiem? Wówczas możemy wziąć meble w leasing.

Kto korzysta z leasingu mebli

Często z leasingu mebli korzystają nowo powstałe firmy i młodzi przedsiębiorcy oraz tzw. start-up?y. Takim podmiotom trudno jest zdobyć kredyt w bankach na zakup mebli, dlatego leasing jest dla nich najlepszym rozwiązaniem na umeblowanie biura. Firmy leasingowe, inaczej niż banki, nie będą od nas wymagać poręczeń i chętnie nam pomogą, ponieważ to one przez cały czas finansowania są właścicielem sprzętu, samochodu lub mebli biurowych, więc ponoszą mniejsze ryzyko w przypadku niewypłacalności firmy.

Korzyści z leasingu mebli:

  • uzyskanie leasingu jest szybsze i prostsze od zaciągnięcia kredytu w banku,
  • raty leasingowe można wliczać w koszty firmy,
  • możemy otrzymać meble bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń,
  • meble natychmiast trafiają do naszego biura i możemy z nich korzystać.

Dzięki ofercie leasingu mebli, można od razu wyposażyć swoje biuro w nowoczesne, wygodne meble, a zapłacić za nie w późniejszym terminie. Takie rozwiązanie sprawia, że nasze nowe meble będą na siebie zarabiać już od pierwszego miesiąca.